..::.:: PROGRAM ::.:.:: SPONSORZY i PARTNERZY ::.::.:: MAPA ::.::..

Co zaprezentuje LeszQ Waligóra na DKU?

LeszQ Waligóra, czyli słynny tudzież i ówdzież tarnogórski poeta, pisarz i muzyk. Zasłynął literacką akcją happeningową "Wielka i z rozmachem zrobiona gazetka ścienna o poezji" , ciętymi jak brzytwa (Dratewki, o ile ten taką posiadał) felietonami do tygodnika "Gwarek", występami w zespole "Tawhid" i w kabarecie literackim "Tarnina", gdzie poza robieniem za element tła, czasem coś przygra, czasem powie. Komponuje, tworzy i każe słuchać innym to, co ukulał.

Podczas 3. Dnia Kultury Ulicznej zaprezentuje takie oto dzieła:

Tuthermun - faraon umarły | Rynek, godzina 22:00
Dokumentalny film wykonany na zlecenie Egyptian Technology University we współpracy z "Group Important", prezentujący najstarszy materiał filmowy, jaki kiedykolwiek udało sie odnaleźć. Po wielu latach badań, naukowcom udało się zdekowodać obraz i dźwięk, a także dokonać wstępnej translacji treści. Rzeczą, która podzieliła środowisko naukowe, są wyniki wstępnego datowania powstania owego źródłowego materiału, który sięga 30 wieku p.n.e. Bez względu na to, o ile lat pomylono się w tychże badaniach, warto obejrzeć coś, co bez wątpienia zasługuje na miano ochrzszczenia cudem świata.

TV-NIE-MA | Galeria Sztuki "Inny Śląsk", godzina 23:00
Projekt będący próbą odpowiedzi na pytanie, jak wyglądałaby telewizja niema - o ile taka w ogóle istniałaby. Twórca będzie się wspierał grą na akordeonie i rzadką umiejętnością wśród muzyków, a więc mordodarciem (wyciem - z polskiego na nasze). Na prezentację zaleca się przybycie z własnymi fotelami (bądź kanapami), w kapciach i z zestawem kanapek do pochrupania.


POEgrafia | ul. Krakowska
Czy poezja może wyjść poza dwuwymiar? Tym razem na te pytanie będzie można spróbować znaleźć odpowiedź na ścianach ulicy Krakowskiej.