..::.:: PROGRAM ::.:.:: SPONSORZY i PARTNERZY ::.::.:: MAPA ::.::..

Artyści i akcje na DKU 2010

Kogo zobaczymy w tym roku na Dniu Kultury Ulicznej? Dowiedzcie się więcej o naszych artystach, których zaprosiliśmy dla Was. W tym roku stawiamy na oryginalność, ciekawość, nietypowość, chcemy zaprezentować rzeczy, których do tej pory nie było w Tarnowskich Górach, a które są warte uwagi i mogą Was zaciekawić. Jednocześnie też stawiamy na najzdolniejszych tarnogórskich twórców, którzy równie dobrze wpisują się w idee i pomysł DKU. Mamy nadzieję, że zaprezentowana  mozaika artystów, akcji, oraz wydarzeń stworzy na prawdę ciekawe skrzyżowanie sztuk na ulicy, które na długo zapadnie Wam w pamięć, a Wy będziecie się dobrze bawić. Enjoy!

Muzyka

MIDI LIDI (Czechy)
Midi Lidi to trzyosobowy projekt elektroniczny z Czech skupiony wokół filmowca Petra Marka, aktora i muzyka Prokopa Holoubka i projektantki biżuterii Markéty Lisej. Muzycy grają elektroniczną muzykę w specyficznym stylowym miksie, któremu towarzyszą pocięte wokale. Zespół porusza się na granicy muzyki elektro, eksperymentalnej i IDM, a wszystkiemu towarzyszą efektowne wizualizacje. Midi Lidi wykonuje muzykę czeskim filmie „Protektor” (reż Mark Najbrt), który wygrał tegoroczną edycją Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego OFF Plus Camera w Krakowie. "Wyborne zdjęcia, poruszająca muzyka i niejednoznaczność emocji" - tak o filmie i jego muzycy pisało jury OFF Camera 2010.Za muzykę do "Protektora" otrzymali również Czeskiego Lwa 2009, nagrodę Czeskiej Akademii Filmu i Telewizj.








Zespół powstał na fundamentach emo/gotyckiego zespołu Krásný stěhovák Gerard a Sexuální nábytek, a mimo, że działają dopiero od kwietnia 2006, to już zdobyli sobie międzynarodową sławę i tysiące fanów, również w Polsce i naszym regionie, co potwierdza marcowy koncert w Rondzie Sztuki, który zapełnił Rondo do granic możliwości. Prosty odbiór. Prosty przekaz: Elektro. Video. Miłość. Sprawdźcie sami!



MOUGA
"Chłopaki pochodzą z Tarnowskich Gór, czyli ze Śląska. Brzmią jak z Los Angeles. Mają ogromny luz i charyzmę poparte niemałymi umiejętnościami. Nagrali już EP-kę ("Mescaline") w 2008 roku, a pod koniec ubiegłego, całą, dużą płytę. Jak sami o sobie mówią, łączą w swojej stylistyce alternatywny metal i melodyjny nowoczesny hardcore/ emocore, oraz różnego rodzaju inne brzmienia od akustycznych nawet po jazzowe. Prawda. Poza tym podoba mi się ich podejście do muzyki. Są fanami The Dillinger Escape Plan, latem startowali w eliminacjach do bardzo dobrze rokującego, krakowskiego Knock Out Festivalu, gdzie doszli aż do finału. Obiecują, że druga płyta, nad którą już pracują, będzie "jeszcze bardziej popieprzona i ciężka", do tego zapewniają, że ich nagrania studyjne należy traktować jak zaproszenie na koncert. A tych zagrali już ponad sto, w kraju naszym ojczystym i za jego granicami" pisze o zespole Mouga dziennikarz muzyczny Zbigniew Zegler z Codziennej Gazety Muzycznej w recenzji ich płyty "The God & Devil’s Schnapps" (całość do przeczytania tutaj)








Z przyjemnością możemy przedstawić Wam kolejna gwiazdę 4.Dnia Kultury Ulicznej, a jednocześnie zaprosić na ich koncert - Mouga. Znacie ich, gdyż zespół został bardzo szybko dostrzeżony na scenie lokalnej i określony jako jedno z najciekawszych zjawisk rodzimej sceny muzycznej. Może przeczytać w Internecie o ich koncertach, recenzje ich muzyki, zobaczyć wideo z koncertów. 19 czerwca będziecie mogli ich zobaczyć na żywo całkowicie za free. Zarówno zespół, jak i my - organizatorzy DKU - cieszymy się niezmiernie, że z ich występu dla Was na DKU!

Grupa powstała w 2005 roku, wTarnowskich Górach, a jej obecny skład tworzą: Mateusz Konieczny (śpiew, gitara), Sebastian Brzuszczak (bębny), Marcin Misdzioł (bass) i Adam Kurda (gitary). Brzmienie Mougi można opisać jako interesującą, bardzo świeżą i klimatyczną mieszankę stylów, oscylujących wokół nowoczesnego metalu i alternatywnych odmian ciężkiej muzyki. Od początku działalności, zespół koncertuje z dużą częstotliwością, w samym roku 2007 dał ponad 40 występów w kraju i za granicą, a każdy występ zyskał bardzo pochlebne opinie odbiorców. Na szczególną uwagę, zasługuje duża żywiołowość i olbrzymia ekspresja sceniczna muzyków.

Dziennikarze oceniają zespół jako "nową nadzieję rocka". We wszystkich recenzjach i wywiadach pada stwierdzenie, że zespół brzmi i gra jak topowe zagraniczne zespoły i nie sposób stwierdzić, że Mouga jest z Polski, a jednak i to z Tarnowskich Gór. Musicie być na ich koncercie!

>> Polecamy również: strona zespołu Mouga



Warsztaty

BIŻUTERIA UŻYTKOWA | Katarzyna Jarosz
Katarzyna Jarosz poprowadzi warsztaty, których tematem będzie biżuteria szydełkowa i biżuteria wykonana metodą decoupage. Będzie można nie tylko dowiedzieć się o niej różnych rzeczy, ale przede wszystkim samemu ją zrobić i zachować dla siebie lub dać komuś w prezencie.

Czy warto? 

Technika decoupage może stanowić doskonałe rozwiązanie jako dodatkowa i niezwykle oryginalna ozdoba ręcznie wykonywanej biżuterii. Na warsztatach nauczymy się naklejać niewielkie elementy serwetkowe na masie perłowej, czy też zdobić motywami serwetkowymi oraz malować drewniane bransoletki, czy też wisiorki - wykonane z kabaszonów, drewna czy dowolnych innych materiałów używanych do wykonywania biżuterii. Zresztą zobaczcie sami, czego będzie się można nauczyć i wykonać dla siebie podczas tych warsztatów:
 Co zrobić, aby uczestniczyć w warsztatach z biżuterii użytkowej? Przeczytacie o tym tutaj
  



BANKI MYDLANE | Prowadzenie: Ola Rogalska
"Wszyscy lubimy bańki mydlane, prawda? Tym razem na Dniu Kultury Ulicznej będzie można powrócić na chwilę do dzieciństwa. Dla nieco większych dzieci czekają... nieco większe bańki. Z nietypową umiejętnością, która - o dziwo - nie polega na dmuchaniu w kółeczko, każdy może spotkać się na rynku, obok banku PKO. Przygotowaliśmy dla Was sprzęt, za pomocą którego każdy będzie mógł stworzyć swoją gigantyczną banię!:)" - pisze o swoich warsztatach Ola Rogalska. Czegoś takiego jeszcze nie było na tarnogórskim rynku. Na te warsztaty wyjątkowo nie ogłaszamy zapisów, chcemy, aby wyszły one bardzo spontaniczne, dlatego po prostu przyjdzie, weźcie sprzęt... i pozwólcie się porwać magii ogromnych baniek mydlanych. Zobacz galerię zdjęć z warsztatów baniek mydlanych przeprowadzonych w Cieszynie tutaj.




MANDALA | Prowadzenie: Maria Poloczek
Czy w ogóle jest mandala? W religiach indyjskich (hinduizm, buddyzm, dźinizm) jest to geometryczny diagram, symbol Kosmosu, w którego centrum znajduje się istota boska. Podstawowa forma mandali składa się z okręgu z wpisanymi weń kwadratami o bokach zorientowanych według stron świata. Najbardziej charakterystyczne, poprzez swój rytualny charakter, są mandale sypane i rysowane. Tworzenie mandali z piasku lub jej rysowanie jest demonstracją tymczasowości i przemijalności życia, a rytuał ten był i jest praktykowany przez tybetańskich mnichów jak również przez Indian Navajo. Dwie zupełnie odmienne kultury i religie połączyła ta sama sztuka ekspresji. "Zawarte w mandali barwy, formy i ich wzajemne relacje prowadzą do rozwoju osobowości i poznania siebie" piszę o mandali Marysia, która poprowadzi tegorocznego warsztaty.



Jest to kolejna nowa rzecz na DKU. Eksperymentujemy, mamy nadzieję, że Was to zaciekawi. Warsztaty zaczynają się o godzinie 16:00 na rynku, przewidujemy dwie tury, każda po 1h. Wstęp i wszystkie materiały oczywiście bezpłatnie, szczegóły dotyczące zapisów na końcu tekstu.

BĘBNY | Prowadzenie: Murycy and The Corporation
Warsztaty dla wszystkich rytmików,bębniarzy i całej reszty świata chcącej nauczyć się podstaw gry na bębnie, zabawy z samplami, czy spróbowania swych sił dudniąc w perkusję. Warsztaty stworzone z myślą o ludziach, którzy mają chęć wygrywać w 4.DKU rytmy naszego miasta. Zapraszamy wszystkich posiadaczy bębnów różnorakiej maści, innych przeszkadzajek i instrumentów spokrewnionych z bitem - od djembe przez bongosy po conga, cowbell'e i inne cuda. Niechaj kawałek bruku na którym wygrywać będziemy dzikie rytmy przeistoczy się w ten dzień w oazę dźwięku! Tamburrino? Marakasy? Czemu nie! Podzielcie się swą obecnością;) Więcej rytmów- metronom, sample i basss:)




W zeszłych latach na DKU były już warsztaty z bębnów, jednak takiego połączenia jeszcze nigdy nie było. Na pewno będzie to elektryzująca mieszanką, z której może wyjść coś interesującego, a wszystko dzięki Waszej kreatywności i chęci tworzenia. Zaczynamy o godzinie 16 w przesmyku między rynkiem, a ul. Ratuszową. Ilość miejsc: 10 - dodatkowo każdy może przynieść swoje bębny i inne instrumenty, wtedy wyślijcie nam jedynie maila, że będziecie. Udział oczywiście bezpłatny. Szczegóły dotyczące zapisów poniżej.


Zapisy na warsztaty przyjmuje, a także udziela dodatkowych informacji Monika: monia1113@poczta.onet.pl , tel: 0502 288 626, GG: 7133410




Akcje


"POWSTANIE POZOSTANIE"


W latach 1918 – 1922  w Tarnowskich Górach miał miejsce ciąg wydarzeń o ogromnym wpływie na historię miasta. Był to czas polsko - niemieckich bojów o przynależność narodową Górnego Śląska, czas powstań oraz plebiscytu. W dziejach naszego miasta, jak i regionu, wydarzenia te często są marginalizowane przez historiografię, dlatego w tym roku na Dniu Kultury Ulicznej chcemy Wam przedstawić i zaprosić do udziały w interdyscyplinarnym  projekcie pt. "Powstanie pozostanie".

Projekt ten ma na celu upamiętnienie i upowszechnianie wiedzy o Powstaniach Śląskich, a także pokazanie, że dzisiejsza młodzież idąc odważnie w przyszłość, czerpiąc z teraźniejszości wciąż zna i szanuje swoją przeszłość i historią, potrafiąc ją upamiętnić. Na projekt będzie składała się miejska wycieczka śladami Powstań Śląskich oraz nietypowy koncert rockowy pieśni powstańczych podczas, którego tarnogórski zespół Icaros przedstawi własną interpretacje dawnych słów powstańczych. Projekt ten mimo, że zrodził się w głowach młodych osób z Tarnowskich Gór i Radzionków oraz został w całości przez nie przygotowany, to jest kierowany do wszystkich mieszkańców, bez znaczenia na wiek lub poglądy, dlatego zapraszamy serdecznie już teraz!

Kto podłożył na Placu Wolności ładunek wybuchowy? Dlaczego w Tarnowskich Górach przebywali żołnierze szkoccy i francuscy? Ile pociągów pancernych brało udział w bitwie o miasto?  Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań będzie można uzyskać podczas miejskiej wycieczki, podczas której oprowadzał i opowiadał będzie historyk i nauczyciel mgr Paweł Matonia. Niemymi świadkami zdarzeń sprzed lat pozostają dziś budynki, ulice i place. Niniejsza wycieczka przybliży niektóre z tych zdarzeń oraz postaci, których  nazwiskami uwieczniono ulice jak i tych o których pamięć ginie.


Icaros to pieśni lub melodie nucone przez peruwiańskich szamanów i uzdrowicieli w czasie rytualnych obrzędów. Pieśni te tworzą się w ich umysłach po zażyciu tuż przed ceremonią psychoaktywnego pnącza. Icaros to również pięciu muzyków czerpiących swe inspiracje z natury, ludzkich zachowań i uczuć jednocześnie poszukujących niebanalnych brzmień. Pozytywne dźwięki przeplatają się z niepokojącymi tworząc intrygującą mieszankę muzyczną.





PHOTOCELL

Photocell - kolejny punkt programu, którego nie musimy przedstawiać. W zeszłym roku mogliście zobaczyć wystawę duoportretów grupy, która była eksponowana w ciekawy sposób - na manekinach ustawionych pod tarnogórskimi podcieniami, a także samemu wziąć udział w akcji portretowania Was i Waszych butów. Materiał z zeszłorocznej akcji jest dostępny w Internecie i cieszy się wciąż duża popularnością, a w ramach festiwalu TARNOwidz 2009 wernisaż wystawy Photocella zapełnił pomieszczenia Instytutu Tarnogórskiego do ostatniego miejsca.








W tym roku Photocell też włączył się w organizację Dnia Kultury Ulicznej, co nas bardzo cieszy! Miejsce akcji - to samo, czyli zaspane zabytkowe podcienie z XVI wieku, w których co jakiś czas można spotkać kogoś grającego na gitarze lub drobnych sprzedawców, a które to podczas DKU będą miejsce tętniącym różnymi aspektami sztuki. Cel akcji - interakcja z uczestnikami DKU i zaciekawienie Was. Wykonawcy akcji ci sami - młode osoby mające głowy pełne pomysłów i chcący pod przewodnictwem swojego nauczyciela, Stanisława Taraska, uczyć się i zrobić coś fajnego związanego z fotografią.


Opis akcji - tajemnica. Na pewno jednak nie będziecie zawiedzeni! Zeszłoroczny pomysł Photocella miał trwać 2-3 godziny, a trwał przez całe DKU do samego końca, z długą kolejką chętnych do sportretowania siebie i swoich butów. Będzie jeszcze ciekawiej niż rok temu, a każdy kto weźmie udział w nietypowym happeningu Photocella dostanie coś przypominające mu DKU przez kolejny rok.. być może do DKU 2011 lub jeszcze dłużej:)







Zatem.. nie odkrywając do końca szczegółów tegorocznego happeningu grupy Photocell zapraszamy Was już teraz do udziału w nim i w całym DKU!



KLON FOR FAN
Jakiś czas temu było bardzo głośno o ulicy Krakowskiej w Tarnowskich Górach - jedna z głównych ulic miasta, przez wielu urzędników upatrzona, jako wymarzony deptak miasta w przyszłości. Było głośno o jej modernizacji, gdzieś w Internecie pokazano wizualizacje, jak będzie wyglądała za lat X. Póki co, jak wygląda Krakowska każdy wie - bardzo polubiły ją banki i wszelkie inne placówki bankopodobne, w dzień przelewa przez nią się tłum ludzi spieszących każdy w swoim kierunku, do swoich spraw, w weekendowe wieczory na chwile odżywa głosami spieszących na imprezę. Na szczęście kamienice powoli odzyskują swój dawny blask - co prawda kina "Światowid" nie planuje się znowu otworzyć, a klub "Czarnego Pstrąga" nie zabrzmi już muzyką, jednak mamy nadzieję, że Krakowska jeszcze odżyje.

Póki co Krakowska odżyje, choć na jeden dzień, podczas DKU. Co może wyjść z połączenia ul. Krakowskiej, roli szarego papieru, białej kredy i kreatywności ludzi? 

W tym roku na Dniu Kultury Ulicznej będziecie mogli zobaczyć i wziąć udział w kilku ciekawych akcjach ulicznych. Miło nam niezmiernie przedstawić Wam pierwszą z tegorocznych akcji ulicznych - KLON for FAN, której inicjatorem Wit piszący tak o swoim projekcie "Powielanie ma na celu zachęcenie do działania. Wielometrowa rolka szarego papieru o szerokości 1,6 posłużyć ma za nośnik odrysowywanych ludzkich postaci.Symbolika ma znamię protestu przeciwko klonowaniu".

BOMBOWCY ATOMOWCY I PRZYJACIELE ŚPIEWAJĄ INTERNET
"Ile godzin zmarnowałeś na naszej-klasie, facebooku czy youtubie? Jak często korzystasz z google i czego zwykle szukasz? Ile razy dziennie sprawdzasz swoją skrzynkę mailową? Gdzie szukasz najświeższych informacji - na Onecie, WP czy Interii?

Wiemy, że codziennie przeglądasz setki stron. Teraz ktoś może je specjalnie dla Ciebie zaśpiewać. Przyjdź, wpisz dowolną stronę, wybierz styl, a my specjalnie dla Ciebie zagramy oryginalną piosenkę opartą na tekście, jaki wyświetli się na ścianie kamienicy. Od redtuba po fotobloga"

Tak swój najnowszy pomysł opisuje Paweł Klica, która specjalnie na DKU, przygotowuje razem z Bombowcami Atomowcami happening "Bombowcy Atomowcy i przyjaciele śpiewają Internet", który zostanie zaprezentowany w przesmyku między ul. Krakowską, a Piastowską.

Ciekawe połączenie muzyki i improwizacji, które zostaną skonfrontowane z naszymi codziennymi przyzwyczajeniami w Internecie, a to wszystko w przestrzeni wąskiej uliczki, którą na co dzień skracamy sobie drogę chcąc szybko się dostać z ul. Krakowskiej na Pl. Żwirki i Wigury. Udział w akcji może wziąć każdy, a Bombowcy Atomowcy zapewniają, że stworzą muzykę do każdej strony www, która zostanie wyświetlona na ścianie kamienicy. Zapraszamy!


Teatr
TEATR GELYNDER 

W tym roku na DKU chcemy pokazać nie tylko coś nowego, ale też przedstawić stare w nowych aranżacjach. Dlatego też premierowy pokaz przedstawienia teatru stworzonego przez młodzież Tarnowskich Gór - Teatru Gelynder -  pt. "Ostatnia Wieczerza" będzie miał miejsce zrujnowanej kamienicy na rogu ul. Przesmyk i Tylnej.

O czym traktuje spektakl "Ostatnia Wieczerza" i dlaczego warto się na niego wybrać?

"Ta wzruszająca historia pełna ciszy i miejsca na refleksję porusza temat relacji społecznych, m.in. różnic płynących z ilości posiadanych pieniędzy. Ważnym motywem jest też zarobkowanie uliczne, którego różne formy pojawiają się w trakcie bogatego i wartościowego posiłku, jakim jest kolacja. Ostatecznie, gdy wieczerza dobiega końca, ktoś postanawia wszystkie prezentowane zachowania ocenić i wydać swój osąd. Dlaczego ta wieczerza jest ostatnią? Co ma do tego wszystkiego biblijna historia Jezusa i Jego apostołów? Dlaczego alkohol nie jest prawdziwy, a stolik taki, a nie inny? Czy pewność siebie Michała Czubaja pozwoli mu Was oczarować swoim graniem na gitarze? Odpowiedzi na te wszystkie pytania możecie poznać tylko w jeden sposób i nie jest to pytanie do wujka Google" pisze o spektaklu jego reżyser i pomysłodawca, Daniel Niewiński.

Zapraszamy serdecznie już teraz! Sprawdźcie, jak wypadnie zmienienie opuszczonej kamienicy w centrum miasta na scenę spektaklu teatralnego. Czegoś takiego jeszcze nie było w Tarnowskich Górach!





Wystawy


CICHY KRZYK
Społeczny Azyl dla Zwierząt "Cichy Kąt" w Tarnowskich Górach istnieje już od 1993 roku. A średnio w Azylu przebywa od 30 do 60 psów i ta sama liczba kotów. Zwierzaki, mimo znalezienia dachu nad głową, miseczki karmy oraz opieki wolontariuszy ciągle są bezdomne.

W tym roku Tarnogórska Fundacja Kultury i Sztuki oraz Stowarzyszenie Góry Kultury – organizatorzy DKU – chcąc pomóc i zwrócić uwagę mieszkańców na „Cichy Kąt” zaprosili Azyl do wspólnego projektu, który będziecie mogli zobaczyć już 19 czerwca.

„Cichy krzyk” to wystawa osadzona w przestrzenie miejskiej prezentująca kilku podopiecznych „Cichego Kąta” wraz z ich historiami. Wzruszające, wstrząsające, urocze, fascynujące – takie losy przeszły psy i koty, zanim trafiły do Azylu. Często prosto z ulicy, czasami od innego właściciela, a łączy je jeden wspólny mianownik – wszystkie już miały wcześniej styczność z człowiekiem.


Poznacie m.in. parę zakochanych  psów, których smutne losy skrzyżowały się właśnie  w Azylu a że  była to miłość od pierwszego wejrzenia, to – Misiek i Norma – są nierozłączni lub psa o imieniu Neo, który zanim trafił do „Cichego Kąta” służył za worek treningowy psom, które walczą w psich walkach.

W projekcie biorą również udział wolontariusze Azylu, którzy opowiedzą Wam o innych podopiecznych „Cichego Kata”, wytłumaczą na czym polega adopcja wirtualna lub w jaki sposób można pomóc. Zbliża się okres wakacji, będzie to zatem również świetna okazja, aby dowiedzieć się co zrobić ze swoim pupilem podczas wyjazdu.


Będzie też prowadzona zbiórka datków, sprzedaż cegiełek ze zdjęciami mieszkańców „Cichego Kąta” oraz zbiórka jedzenia i potrzebnych rzeczy dla Azylu, a także poruszona sprawa nowej lokalizacji schroniska. Każdy może przyjść, zainteresować się, zobaczyć zdjęcia, poznać historię (Ery, Dicka - azylowego krwiodawcy lub uroczej suczki Sisi), a jeśli zechce, to i pomóc.

Zapraszamy serdecznie i równie gorąco polecamy stronę „Cichego Kąta” www.schroniskodlazwierzat.com.pl


ANNA KRZTOŃ - WYSTAWA PLAKATÓW PT."REWERS"
Prezentujemy pierwszą odsłonę tegorocznych wystaw, które będziecie mieli okazję zobaczyć na tegorocznym Dniu Kultury Ulicznej. Na początek plakat i fotografia umiejscowione na ul. Krakowskiej i tarnogórskim rynku. 

Czy witryny sklepowe znane na co dzień z ekspozycji różnych towarów będą dobrą przestrzenią wystawienniczą dla plakatów przygotowanych przez Annę Krztoń? Da się zamienić towar na sztukę? Zobaczymy już 19 czerwca.
 
Anna Krztoń | Plakat | Wystawa pt. "Rewers"
"Wystawa obejmuje plakaty powstałe głównie w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy. Inspiracją były najróżniejsze wydarzenia kulturalne odbywające się w Tarnowskich Górach, które spodobały mi się do tego stopnia, że postanowiłam o nich opowiedzieć własnym językiem plastycznym - takie jak koncert Zembatego, przedstawienie teatru Za Lustrem „Król Olch” czy „TV NIEMA” Leszka Waligóry. Myślę, że prace prezentują się ciekawie, bo operują zupełnie innymi środkami niż oryginalne plakaty promujące te imprezy. Plakaty można będzie oglądać w witrynach na ulicy Krakowskiej (m.in. Delikatesy i sklep warzywniczy "Natalia")." - pisze o wystawie jej autorka.



MARCIN WRÓBEL - WYSTAWA FOTOGRAFII PT."SPORTY EKSTREMALNE"
Nie jesteśmy jeszcze w stanie Wam podać ostatecznego miejsca prezentacji fotografii Marcina Wróbla - czy będą to rusztowania budowlańców, ściana kamienicy, płotki ogródków piwnych, czy może zabezpieczenia robót, którymi podziurawiona jest zachodnie pierzeja rynku, a może  sztalugi, które dumnie staną na ulicy? Nie wiemy:) Na tarnogórskim rynku, w ostatnim czasie, sytuacja zmienia się, jak w kalejdoskopie, to stawiają nowe słupy ogłoszeniowe, to rozkopują chodnik, to wyrastają nowe rusztowania, jednak zapewniamy, że wystawa Marcina będzie i przyciągnie Waszą uwagę.

Marcin Wróbel | Fotografia | Wystawa pt. "Sporty ekstremalne"
Autor zdjęć od zawsze był związany ze sportami ekstremalnymi początkowo uprawiając jedną z dyscyplin, aktualnie fotografując głównie snowboard oraz dirt biking. Wychodzi z założenie, że jest tylko jeden sposób na to, by być w czymś na prawdę dobrym - po prostu trzeba poświęcić temu całe życie.





Strona jest cały czas w trakcie aktualizacji. Już niedługo opisy wszystkich artystów i akcji, które będę tworzyć 4. Dni Kultury Ulicznej. Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy już niebawem.