..::.:: PROGRAM ::.:.:: SPONSORZY i PARTNERZY ::.::.:: MAPA ::.::..

Warsztaty na Dniu Kultury Ulicznej

Pamiętacie warsztaty bębniarskie Tomka Lempy podczas zeszłorocznej edycji Dnia Kultury Ulicznej? Gdy przed jednym z banków na ul. Krakowskiej zamiast ludzi rozdających ulotki pojawił się Tomek wraz z grupą przyjaciół, rozstawił bębny i uczył wszystkich chętnych gry na tych afrykańskich instrumentach? Była to świetna zabawa!

W tym roku postanowiliśmy nie tylko kontynuować idee warsztatów, ale ją rozszerzyć. Organizacją warsztatów dla Was podczas 3. Dnia Kultury Ulicznej zajęła się Monika. Dzięki warsztatom osadzonym w przestrzeni ulicy na jedno popołudnie zmieni się jej funkcja, a wszyscy zainteresowani będą mogli nauczyć się rozmaitych rzeczy. Co ważne - wszystkie osoby, które poprowadzą warsztaty są związane z Tarnowskimi Górami. Chcemy pokazać, że nie trzeba urodzić się w wielkim mieście, aby potrafić ciekawe rzeczy - również Miasto Gwarków ma uzdolnionych artystów. Przedstawiamy Wam pierwsze osoby i warsztaty, które poprowadzą:

1) Warsztaty z flowerstick | Tomasz Nycz
Czy widok żonglera sprawia, że zastanawiacie się nad istotą kuglarstwa ? W 3. Dzień Kultury Ulicznej możecie poznać tajniki tej sztuki. Przyjdź, zobacz, spróbuj. Warsztaty na Flowersticku prowadzi pochodzący z Tarnowskich Gór - student antropologii kulturowo-wizualnej,  mieszkaniec Żarowa - Tomasz Nycz.
Czym jest Flowerstick ? Na czym polega jego magia ?
Zobacz zwiastun otwartych warsztatów street artu. Tomasz Nycz prowadził warsztaty między innymi: w Lubiążu podczas Slot Art Festival 2008, w Świdnicy podczas Dnia Teatru Ulicznego, w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, w Mietkowskim Ośrodku Kultury, w Agencji artystycznej "Tradycja" i na wielu imprezach kulturalnych.
Warsztaty prowadzone są na poziomie podstawowym oraz dla zaawansowanych. Więcej o prowadzącym na www.tomasznycz.art.pl
Zobacz na filmie, czym jest flowerstick:



2) Warsztaty z biżuterii użytkowej | Katarzyna Jarosz

Katarzyna Jarosz poprowadzi warsztaty, których tematem będzie biżuteria szydełkowa i biżuteria wykonana metodą decoupage. Będzie można nie tylko dowiedzieć się o niej różnych rzeczy, ale przede wszystkim samemu ją zrobić i zachować dla siebie lub dać komuś w prezencie.
Czy warto? Technika decoupage może stanowić doskonałe rozwiązanie jako dodatkowa i niezwykle oryginalna ozdoba ręcznie wykonywanej biżuterii. Na warsztatach nauczymy się naklejać niewielkie elementy serwetkowe na masie perłowej, czy też zdobić motywami serwetkowymi oraz malować drewniane bransoletki, czy też wisiorki - wykonane z kabaszonów, drewna czy dowolnych innych materiałów używanych do wykonywania biżuterii. 
Zresztą zobaczcie sami, czego będzie się można nauczyć i wykonać dla siebie podczas tych warsztatów: