..::.:: PROGRAM ::.:.:: SPONSORZY i PARTNERZY ::.::.:: MAPA ::.::..

3. Dzień Kultury Ulicznej - prolog

Dziś - 1 lutego- znamy już datę 3. Dnia Kultury Ulicznej, jednak jeszcze pół roku wcześniej nie było wcale wiadomo, czy pierwszy i drugi Dzień Kultury Ulicznej będą miały swoją kontynuację w postaci trzeciej odsłony tego święta artystów i kultury ulicy.

We wrześniu, październiku 2008 roku, świeżo po domknięciu wszystkich spraw z rozliczeniem 2. Dnia Kultury Ulicznej pomysł na jego kolejną edycję dopiero się krystalizował wśród licznych wątpliwości i uwag. Część z nas, członków fundacji i organizatorów DKU, ma w 2009 roku obrony prac magisterskich, koniec studiów, początek nowych czy po prostu pracę, która jest równie ważna, dlatego ciężko się było zdeklarować, czy znajdziemy czas, aby podołać organizacji 3. Dnia Kultury Ulicznej.

W końcu jednak decyzja została podjęta na przełomie października i listopada 2008: 3. Dzień Kultury Ulicznej się odbędzie lub chociaż zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby się odbył. Czy nam się uda? Zobaczymy.

Pozyskaliśmy do projektu kilka nowych osób: Sylwie, Anie i Łukasza. Chęć ponownej pomocy przy organizacji zadeklarowali Karolina i Krzysiu Tomanek - pomysłodawca i wykonawca happeningu "Wodowanie okrętu" podczas 2 DKU.

Nowy rok, po konsultacjach z Muzeum, Kulturapią, Projektem Strzybnica oraz Klubem 22, przyniósł konkretny już termin 3. Dnia Kultury Ulicznej - 19 czerwca 2009, czyli piątek, zakończenie roku szkolnego.

Jaki będzie kolejny DKU oraz co planujemy w jego ramach?

Na pewno nie zabraknie punktów znanych z poprzednich już lat, czyli spektakli teatrów ulicznych, koncertów na scenie, wystaw zdjęć oraz malarstwa, pokazów na rynku, poezji na bruku, happeningów, fireshow czy imprez w ramach afterparty.

O co chcemy rozszerzyć w tym roku DKU? W nawiązaniu do ubiegłorocznych warsztatów bębniarskich chcemy dalej pociągnąć ten pomysł przez organizację szeregu warsztatów obejmujących różną tematykę od nauki kręcenie kijem lub poi, przez biżuterię użytkową, artfree, rzeźbę w glinie na bębnach właśnie kończąc. Do tego pokazy jazdy na deskorolkach, rolkach i bmx-ach, akustyczne występy zespołów na Krakowskiej, pokaz graffiti, występy zaproszonych kuglarzy i mimów, a do tego jeszcze więcej happeningów i imprez w ramach afterparty.  

Jednak najważniejsze jest to, że Dzień Kultury Ulicznej nie ma do końca zamkniętego programu. Poprzez swoją formę i idee DKU jest kierowany do wszystkich osób, które coś robią, tworzą. Dlatego jeśli chcesz pokazać innym swoją twórczość, zgłoś się do nas, a my Ci to umożliwimy.

Jeśli chciałbyś zagrać lub wystąpić na 3. Dniu Kultury Ulicznej, kogoś nam polecić, podzielić się pomysłem lub po prostu włączyć się w organizację DKU skontaktuj się z nami lub przyjdź na zebrania fundacji. Spotykamy się dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i czwartki o godzinie 21 w galerii "Inny Śląsk" w Tarnowskich Górach. 

Zapraszamy ponownie na naszą stronę, będą się tutaj pojawiały wszystkie aktualności związane z 3. Dniem Kultury Ulicznej.